Zverte svoje auto do rúk profesionálom

  • RSS
  • Delicious
  • Facebook

Pripravte si auto na letnú dovolenku!

Autor: B. K. Servis Júl - 11 - 2011 0 komentárov

Je tu leto, nastáva čas dovoleniek. Ak aj vy patríte  k tým, ktorí na dovolenku pocestujú autom, neváhajte a zverte ho do rúk odborníkom. Pred dovolenkou by ste si mali v servise skontrolovať celé auto vrátane klimatizácie. Kontrolou technického stavu a výbavy vozidla tak môžete predísť zbytočným nepríjemnostiam na cestách.

Je dôležité si uvedomiť, že auto, ktoré používate zvyčajne v mieste bydliska na krátke vzdialenosti prejde priemerne 200 km.  Pri ceste autom na dovolenku prejdete s autom viac ako 1000 km do dovolenkového miesta.

OLEJ

Pri niekoľkohodinovej jazde v horúčave je motor poriadne namáhaný a pre bezpečnú prevádzku, dobré mazanie i chladenie potrebuje dostatok oleja. Odporúčame si ho dať skontrolovať, doplniť prípadne vymeniť. Nezabudnite si pribaliť na dlhšie cesty aspoň 1 liter motorového oleja.

BRZDY A TLMIČE

Skontrolujte si dátum poslednej výmeny brzdovej kvapaliny, ktorá sa vykonáva každých 24 mesiacov. V našom autoservise vám dokážeme skontrolovať bod varu brzdovej kvapaliny pomocou špeciálneho testeru. Optická kontrola stavu obloženia a hadíc brzdového systému staršieho vozidla dopredu odhalí prípadné problémy.

PODVOZOK

Ak vám vibruje volant alebo sa samovoľne otáča do jednej strany, je dôležité zmerať geometriu podvozku a nastaviť správne riadenie.

SVETLÁ

Odporúčame vám vizuálne si skontrolovať funkciu všetkých vonkajších žiaroviek. Ak navštívite náš servis, automaticky vám skontrolujeme stav nastavenia sklonu predných svetlometov. Nesprávny sklon predných svetlometov alebo nefunkčné nastavenie sklonu svetlometov môže mať za následok nedostatočné osvetlenie vozovky, prípadne oslňovanie oproti idúcich vozidiel.

PNEUMATIKY

Pri pneumatikách je dôležité skontrolovať nahustenie a v prípade potreby ich dohustiť na požadovanú hodnotu. Nemali by ste zabúdať aj na kontrolu opotrebenia pneumatík. Ak je dezén menší ako 1,6 mm, pneumatika je v daždi nepoužiteľná.  Tak isto treba skontrolovať stav rezervného kolesa, ktoré býva často nedocenené.

MOTOR

Ak sa vám nezdá chod motora, upozornite na to našich technikov. Nespoliehajte sa na to, že motor vydrží ešte jednu dovolenku. Zle nastavený motor môže zvýšiť spotrebu aj o  20 %. Pozornosť treba venovať aj častiam motora, pre ktoré sú vopred určené pravidelné kontroly alebo výmeny.

KLIMATIZÁCIA

Pred každou dovolenkou odporúčame kontrolu klimatizácie. Keďže ide väčšinou o trate dlhé niekoľko stoviek kilometrov je prirodzené venovať pozornosť kvalite vnútorného vzduchu. A nakoniec nezabudnite na kontrolu dokladov, platnosť technickej a emisnej kontroly, či platnosť diaľničných známok. Pred každou dovolenkou vám odporúčame poistiť sa.

Prajeme šťastnú cestu.